راهنمای شستشوی فرش در خانه

راهنمای شستشوی فرش در خانه

شستشوی فرش در خانه

برای از بین بردن گرد و غبار فرش ها باید گاهی اقدام به تمیز کردن آن ها کنید. برای تمیز کردن فرش می تواند هر ماه از شامپو فرش استفاده کنید و آلودگی های فرش را پاک کرد. اما گاهی برخی از افراد فرصت نمی کنند هر ماه فرش هایشان را تمیز کنند به همین علت هر سال فرش هایشان را می شویند. برخی از افراد به دلیل داشتن امکانات در منزل این کار را انجام می دهند و فرش هایشان را شستشو می کنند. اما برخی دیگر از مردم به دلیل اینکه در خانه های کوچک و یا آپارتمان زندگی می کنند. فرش هایشان را به قالیشویی می دهند. قالیشویی نیز کارهایی از جمله رفوگری فرش و لکه بردای و شستشو قالی و فرش را انجام می دهد.

شستشوی فرش در خانه
شستشوی فرش در خانه

راهنمای شستشو فرش در خانه

برای اینکه فرش هایتان را در منزل شستشو کنید. باید یک فضای بزرگ برای شستن داشته باشید. تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. قبل از شستشو فرش باید گرد و غبار آن را از بین ببرید و فرش را به خوبی تکان دهید. اما ضربه زیادی به فرش وارد نکنید تا به تار و پود فرش آسیبی وارد نشود. همچنین قبل از اینکه فرش را بشویید باید مطمئن باشید که رنگ نمی دهد. زیرا اگر فرش رنگ دهد زیبایی آن از بین می رود. آبی که می خواهید فرش را با آب شستشو کنید باید ولرم باشد. بعد از خیس کردن فرش می توانید مواد شوینده را به روی آن بریزید و سپس با فرچه اقدام به شستشو کنید.

بعد از شستسو باید آب فرش را به خوبی بگیرید و سپس در مقابل نور خورشید پهن کنید و اجازه دهید تا خشک شود. نکته مهمی که در این شستشو وجود دارد این است که نباید از وسایل حرارتی برای خشک کردن آن استفاده کنید. همچنین برای اینکه ریشه های فرش زرد نشود باید زمانی که فرش را پهن می کنید روی آن آب نگیرید. قالیشویی اقدسیه زیر نظر کارخانه قالیشویی آبرنگ خدمات شستشوی انواع فرش را انجام می دهد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

طريقه استفاده از شامپو فرش برای شستشو فرش در خانه

برای تمیز کردن فرش می توانید از شامپو فرش استفاده کنید. قبل از استفاده از شامپو فرش باید فرش را جارو کنید و سپس دو فنجان شامپو و یک لیتر آب را با هم مخلوط کنید و با یک دستمال و یا اسفنج روی فرش بکشید. بعد از این کار می توانید با یک برس، فرش را شانه کنید تا مرتب باشد. اگر این کار را با آب خالی انجام دهید تمیز نمی شود و موجب چسبنده شدن فرش می شود. اما در هنگام شستشو فرش با شامپو فرش پرزهای کثیف از بین می روند و فرش دچار چسبندگی نمی شود.

شستشوی فرش در خانه به چه صورت می باشد؟

قبل از شستشو فرش باید گرد و غبار آن را از بین ببرید و فرش را به خوبی تکان دهید. آبی که می خواهید فرش را با آب شستشو کنید باید ولرم باشد. بعد از خیس کردن فرش می توانید مواد شوینده را به روی آن بریزید و سپس با فرچه اقدام به شستشو کنید.
بعد از شستسو باید آب فرش را به خوبی بگیرید و سپس در مقابل نور خورشید پهن کنید و اجازه دهید تا خشک شود.

طريقه استفاده از شامپو فرش برای شستشو فرش در خانه چگونه است؟

برای تمیز کردن فرش می توانید از شامپو فرش استفاده کنید. قبل از استفاده از شامپو فرش باید فرش را جارو کنید و سپس دو فنجان شامپو و یک لیتر آب را با هم مخلوط کنید و با یک دستمال و یا اسفنج روی فرش بکشید. بعد از این کار می توانید با یک برس، فرش را شانه کنید تا مرتب باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.