رفوگری فرش و قالی در قالیشویی آبرنگ

رفوگری

رفوگری فرش

یکی از قدیمی ترین هنرهای ایرانیان رفوگری فرش می باشد که همزمان با فرش بافی وجود داشته است. فرش یکی از زیبایی های منزل می باشد که جایگاه ثابتی در منزل دارد. گاهی اوقات فرش های منزل به دلیل ساییدگی، بیدخوردگی، سوختگی و پارگی دچار آسیب می شوند و به رفوگری نیاز دارند. برخی ازشرکت های خدماتی و قالیشویی ها هستند که خدماتی مانند شستشو، رفوگری قالی و فرش را انجام می دهند. اگر مقدار آسیب دیدگی فرش زیاد باشد باید افراد ماهر این کار را انجام دهند. تا فرش به خوبی رفو شود و ایرادی نداشته باشد. حتی امکان دارد که رفوگری به اندازه ای خوب انجام شده باشد که اگر با دقت هم نگاه کنید نمی توانید تشخیص دهید که رفوگری فرش صورت گرفته است یا خیر.

رفوگری فرش در قالیشویی آبرنگ

رفوگری فرش

آسیبهای رایج قالی و فرش

بیدخوردگی:
گاهی ممکن است به دلیل اینکه فرش ها را در انبار ها نگهداری می کنند و هوا در این انبار ها کم می باشد فرش دچار بیدخوردگی می شود. به همین علت نیاز به رفوگری می باشد که برخی از قالیشویی ها این کار را انجام می دهند.

پوسیدگی:
گاهی رطوبت زیاد موجب پوسیدگی فرش ها می شود. اگر چیزی روی فرش ریخت باید به سرعت آن را برطرف کرد زیرا که اگر این کار را انجام ندهید فرش دچار پوسیدگی می شود.

سوختگی:
گاهی به دلیل ریختن سیگار، کبریت، ذغال فرش دچار سوختگی می شود و نیاز به ترمیم و رفوگری دارد. اگر مقدار سوختگی شدید باشد رفوگری آن نیز سخت تر خواهد بود. قالیشویی شریعتی زیر نظر کارخانه قالیشویی آبرنگ خدمات شستشوی انواع فرش را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شریعتی با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.